winter-small-header.jpg

O platformě Radost dávat

Greenpeace Greenpeace Greenpeace

Velkou změnu možná nezpůsobí jeden člověk, ale miliony jednotlivců ano.

Probíhající sbírky
GreenPeace

Jak fungují dárcovské sbírky (peer to peer fundraising)?

Tento model podpory neziskových organizací a charitativních projektů se v mnoha zemích již velice osvědčil a i v České republice je tento typ podpory na vzestupu.

Dárcovské sbírky jsou hlavně o tobě, tvých schopnostech, talentu a komunitě lidí, kterou máš kolem sebe. RADOST DÁVAT počítá s tím, že máš kolem sebe další blízké lidi, kterým záleží na tobě i na tom, co je pro tebe důležité, a otevírá prostor pro tvoji kreativitu, schopnosti a talent. Zkrátka podporovat dobré projekty může být zábava.

GreenPeace

Při jaké příležitosti si založit sbírku?

Využij svůj talent. Ať už běháš, plaveš, nebo maluješ. Uspořádej přátelské utkání, uběhni maraton nebo vytvoř krásný street art. Kreativitě se meze nekladou.

Využij významné dny. Svátky, narozeniny, svatby a výročí, studijní úspěchy, Valentýn, Vánoce a vánoční rozlučky, prostě cokoliv, kde se ti tvoje okolí snaží dát najevo, že jim na tobě záleží, a dávají ti dárky a pozornosti.   

Nebo udělej nějakou šílenost a sám/a sebe trošku potrap. Vychází to i ze studií k dárcovským sbírkám, že lidé v našem okolí jsou občas trošku škodolibí. Můžeš měsíc chodit bez bot, přestat kouřit nebo každý den začít běhat. I tak by ti ale výzva, kterou si vybereš, měla sedět a hlavně přinášet radost.

GreenPeace

Proč si založit sbírku právě pro Greenpeace?

Oproti jiným neziskovým organizacím máme výrazně přísnější model financování. Jsme nekompromisní ve spolupráci s firmami a korporacemi, politickými stranami, vládami a nadacemi s nimi spojenými. Nepřijímáme od nich žádné finance, protože nechceme být loutky jejich marketingových rozpočtů, a již 50 let jim nedáváme žádný prostor k tomu, aby ovlivňovaly to, čeho chceme dosáhnout. Jejich vliv ani podporu nepotřebujeme. My máme tebe. Víme, že ochranu přírody jsme spolu s tebou schopni financovat jen z darů od lidí, kterým na tom záleží.

GreenPeace

Kdo jsme?

Greenpeace existuje proto, že naše křehká planeta potřebuje naši ochranu. Potřebuje změnu, zaslouží si řešení a vyžaduje naše činy. Vše začalo v roce 1971, kdy si dvanáct odhodlaných lidí pronajalo starou rybářskou loď a vypravili se z kanadského Vancouveru zabránit jaderným pokusům u ostrova Amchitka. Za těch několik desítek let jsme díky stovkám milionů lidí, kteří se ke hnutí Greenpeace přidali, vyrostli do největší světové ekologické organizace, přesto jsme neztratili nic ze svých základních hodnot a vizí pro budoucnost.

GreenPeace

Co chceme?

Představ si svět, kde pralesy prosperují, oceány jsou plné života, čistá energie je stejně běžná jako čistá voda nebo zdravé jídlo, a kde má každý právo na důstojný život. Svět, kde ochrana klimatu i práva zvířat jsou samozřejmostí. Pro kohokoliv, kdykoliv a kdekoliv po celém světě. Tohle se nestane přes noc, ale je to směr, který mění náš svět a jednou může být realitou. My tomu věříme a s podporou milionů lidí, jako jsi ty, vědců, moderních politiků a vizionářů víme, že se to může stát. Jdeš do toho s námi?

GreenPeace