Greenpeace

Tipy, jak sbírat

Greenpeace Greenpeace Greenpeace

Tipy, jak na to

Abychom ti tvé sbírkování ulehčili, pripravili jsme pro tebe užitečné tipy, jak na to. Pokud máš otázku, na kterou tady není odpověď, dej nám vědět na info@radostdavat.cz.

Jak založit sbírku

Nech se vést průvodcem zakládání sbírky, který tě krok za krokem provede celým založením včetně vytvoření nového účtu. Sbírku můžeš založit i pokud jsi už přihlášen/a. Stačí kliknout na „Založit sbírku“ v hlavičce nebo na tvé „Nástěnce“. Na sbírku nemusíš být sám/a. Vytvoř si tým s přáteli/spolužáky/kolegy a sbírejte na sbírku společně. I tým si můžeš založit v procesu zakládání své sbírky. Nemusíš vybrat „milion“. Neboj si nastavit sbírku třeba na 1000 Kč. Každý dar pomáhá. :)

Jak vést sbírku 

Skromnost stranou! Dej světu vědět, že letos nechceš zbytečnosti a začni sbírat dary pro dobrou věc. Řekni o výzvě svému okolí – rodině, přátelům, známým či kolegům v práci. Svoji sbírku rozešli na sociálních sítě, e-mailem, SMS a nebo o své sbírce řekni svým blízkým osobně. Jdi příkladem, první dar na svoji sbírku dej ty a povzbuď tak ostatní ať tě následují. Přidávej do své sbírky updaty, ať každý, kdo se na sbírku podívá ví, co je nového. Sbírku to oživí a navíc bude vidět, že se opravdu snažíš. 

Sdílej se svým okolím svou sbírku opakovaně. Možná jen zapomněli nebo přehlédli tvoji předchozí zprávu. Pokud se nepřipomeneš, připravíš tím své okolí o šanci na zapojení do tvé skvělé sbírky. A to by byla škoda! Buď ve sbírce osobní a popiš svůj příběh. Tvé okolí bude zajímat co tě vedlo k založení tvé sbírky a čemu tím chceš pomoci.

Ve své sbírce můžeš vše přizpůsobit tak, abys s tím byl/a opravdu spokojený/á. Změň popis, fotku, cíl nebo kdy chceš sbírání dokončit. Na tvé „Nástěnce“ zvol Více o sbírce a a „Upravit sbírku“. Už máš vybranou cílovou částku, ale stále máš čas sbírat. Navyš si cíl a napiš o tom update do své sbírky. 

Jak sbírat s týmem

Tým si můžeš založit ze své nástěnky. První krok po založení je samozřejmně pozvat své kamarádky a kamarády do tvého týmu. Na tvé nástěnce v sekci Týmy a jejich sbírky klikni na Přizvat do týmu, napiš e-mail tvého kamaráda a je to.

Komunikuj se svým týmem. Založte si třeba skupiny na Facebooku nebo zaveďte pravidelné schůzky nad dobrým drinkem. Sdílejte tak společné tipy a triky co vám fungovalo při sbírání. Připomínej svému týmu, ať nezapomíná sbírat. Jste v tom společně a společně sbírku vysbíráte raz dva.

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie.

Souhlasím